Strefa instalatora

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków krok po kroku

Czy każdy może zdecydować się na przydomową oczyszczalnię ścieków? Okazuje się, że w większości sytuacji zastosowanie takiego rozwiązania jest możliwe, jednakże są konsumenci mający ku temu znacznie lepsze warunki. Chodzi o właścicieli najczęściej domów jednorodzinnych, jacy nie posiadają przyłącza kanalizacyjnego na swojej działce – dotyczy to głównie działek z ograniczonym uzbrojeniem, gdzie przykładowo dociera prąd i gaz, ale kanalizacja już nie. Rozwiązaniem w takich przypadkach jest szambo lub właśnie oczyszczalnia.

Projektując dom, który ma stanąć na działce, dobrze jest na wstępie założyć, czy chcemy skorzystać z opcji budowy oczyszczalni czy może mamy jakiś inny pomysł. Alternatywą jest tradycyjne szambo, ale w tym momencie warto dokonać prostej kalkulacji. Jeżeli mamy wydać środki na wykonanie szamba, a następnie poświęcać czas, uwagę i płacić za jego opróżnianie, lepiej dołożyć nieco pieniędzy i wykonać przydomową oczyszczalnię. Jej atuty są trudne do podważenia.

Instalacja podziemna

Mamy do czynienia z rozwiązaniem nie tylko ekologicznym, ale również ekonomicznym – to szansa na oszczędność około dwóch tysięcy złotych na wywozie nieczystości i około stu dwudziestu na kosztach nawadniania ogrodu!

Oczyszczalnia to zatem pełna kontrola nad naszymi odpadami i pełen wpływ na ich losy. Pojawia się pytanie, czy realizacja takiej inwestycji jest skomplikowana i czasochłonna? Na szczęście nie, o ile wykonawca posiada odpowiednie rozwiązania, narzędzia i doświadczenie. Firma BamarTech może pochwalić się każdym z tych atutów, a więc nie ma ryzyka, że cokolwiek z naszą inwestycją pójdzie nie tak. Jeżeli grunt ma właściwą strukturę geologiczną, a jest tak w większości przypadków, prace nad oczyszczalnią mogą ruszyć z miejsca.

Zbiorniki, do których trafiają nieczystości i w których są one w specjalny sposób przetwarzane, wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na czynniki zewnętrzne i bardzo trwałe. Nie ma więc ryzyka, że treść zbiorników w jakimkolwiek momencie wydostanie się na zewnątrz.

W poszukiwaniu opcji idealnej

O tym, jak od strony technicznej wykonać wszystkie elementy instalacji, zdecydują nasi fachowcy. Każda działka to nieco inne uwarunkowania, więc działania należy dostosować do tych indywidualnych kryteriów. Zasadniczo jednak przed rozpoczęciem budowy właściciel posesji powinien uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia oraz załatwić inne formalności. Czasami (nie zawsze) potrzebna jest ekspertyza geologiczna terenu, a także zgłoszenie zamiaru budowy, które staje się prawomocne, jeśli urzędnicy nie wniosą zastrzeżeń w ciągu 21 dni. Na Państwa życzenie, firma BamarTech zajmie się wszystkimi formalnościami.

Wszystkie konstrukcyjne detale związane z wykonaniem oczyszczalni leżą już po stronie wykonawcy i to on musi dobrać rozwiązania optymalne z punktu widzenia Klienta. W przypadku oczyszczalni przydomowych realizowanych przez BamarTech zawsze staramy się doradzić kontrahentom wariant optymalny z perspektywy uwarunkowań gospodarstwa domowego. Każdy z systemów ma przypisaną orientacyjną liczbę mieszkańców domu, przy której w większości przypadków okazuje się dostatecznie wydajny. Finalna decyzja rzecz jasna jest zawsze po stronie Klienta.

My zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne oraz profesjonalny serwis. Na każdym etapie działań, jak też po wykonaniu wszystkich prac, pozostajemy do dyspozycji Klientów. Nikt nie musi być specjalistą w zakresie przydomowego oczyszczania ścieków, aby móc cieszyć się walorami tego rozwiązania. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby ekologiczne i zarazem nowoczesne radzenie sobie z odpadami ściekowymi było dla Klientów sprawą łatwą.