Jak działają oczyszczalnie biologiczne?

W oczyszczalni biologicznej pierwszy etap oczyszczania odbywa się w osadniku wstępnym, podobnie jak w oczyszczalniach drenażowych.

Natomiast drugi etap jest realizowany przez zespół urządzeń mających za zadanie usunąć ze ścieków biologicznie rozkładalne zanieczyszczenia, ciała stałe, zawiesiny łatwo i trudno opadające, koloidy oraz substancje organiczne rozpuszczone w ściekach.

W procesie biologicznego rozkładu zanieczyszczeń udział biorą populacje mikroorganizmów, które jako pokarm wykorzystują zanieczyszczenia organiczne. Należy zauważyć, że w odróżnieniu od oczyszczalni drenażowych, proces doczyszczania odbywa się w poszczególnych komorach urządzenia.

Oczyszczalnie biologiczne dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać restrykcyjne wymagania dotyczące skuteczności oczyszczania zgodnie z normą PN-EN 12566-3.

Z oczyszczalni wypływają ścieki oczyszczone w co najmniej 90%, co ma decydujący wpływ na żywotność układu rozsączania.

Oferujemy Państwu wysokiej klasy urządzenia, pracujące w oparciu o metodę osadu czynnego oraz złoża biologiczne.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Jeśli szukasz wygodnego sposobu na odprowadzanie zanieczyszczeń, przydomowe oczyszczalnie ścieków będą właściwym wyborem. Bamar Tech proponuje ekologiczne, bezpieczne i atrakcyjne cenowo systemy, dzięki którym skutecznie oczyścisz ściek.

W naszej ofercie znajdziesz przydomowe oczyszczalnie ścieków Bio Solid wyprodukowane przez naszą firmę oraz urządzenia pozostałych czołowych producentów z Polski i świata. Najbardziej wymagającym Klientom polecamy nowoczesne oczyszczalnie działające w oparciu o złożone układy elektroniczne. Natomiast osobom szukającym prostych rozwiązań proponujemy popularne oczyszczalnie drenażowe. Zajmujemy się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków, a także serwisowaniem oraz naprawą urządzeń. Z przyjemnością zainstalujemy dla Ciebie nowy system lub przywrócimy do działania już zamontowaną oczyszczalnię.

Oczyszczalnia biologiczna

Oczyszczalnia biologiczna jest coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest bardzo wysoka efektywność oczyszczania, dzięki czemu wodę można wykorzystać w ogrodzie lub domu. Oczyszczony ściek można też z powodzeniem odprowadzać do rowów melioracyjnych, rzek i strumyków oraz gruntu.

Oczyszczalnia biologiczna jest również dobrym wyborem dla osób, którym na sercu leży dobro naszej planety. Systemy tego rodzaju są uważane za ekologiczne, bo zamieniają zanieczyszczenia w całkowicie bezpieczne związki mineralne. Oczyszczalnia biologiczna nie stanowi zagrożenia ani dla ludzi, ani dla środowiska.