Strefa instalatora

Zbiornik na deszczówkę – czy warto?

Deszcz jest czymś całkowicie naturalnym. Skala opadów jest uzależniona od pory roku, uwarunkowań klimatycznych występujących na danym obszarze oraz innych czynników obiektywnych, na jakie nie mamy wpływu. Często ignorujemy deszcz, traktując go wyłącznie jako zwyczajne i nieprzyjemne zjawisko pogodowe, jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że znaczenie opadów dla życia na Ziemi jest ogromne. To deszcz w naturalny sposób zapewnia nawodnienie roślinom uprawnym, jak też tym dziko rosnącym. Czy możemy oswoić deszcz i wykorzystać go do własnych celów?

Choć opadów nie da się przewidzieć ze stuprocentową pewnością, a także żaden z nas nie jest w stanie deszczu wywołać lub zatrzymać, to możemy założyć, że deszcz był, jest i będzie. Skoro tak, to możemy przygotować się zawczasu na jego występowanie, na przykład poprzez budowę zbiornika na deszczówkę. W wielu krajach na świecie takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, aczkolwiek w Polsce stosunkowo niewiele gospodarstw domowych zaczyna robić z niego użytek. Firma BamarTech stara się zmienić tę sytuację.

Szybki montaż

W naszej ofercie znalazły się zbiorniki na wodę deszczową, dzięki którym posiadacze domów jednorodzinnych mogą magazynować wodę pochodzącą opadów. Musi pojawić się pytanie, w jakim celu to robić? Najważniejsze są argumenty natury ekonomicznej, ale również praktycznej. Mając do dyspozycji zmagazynowaną wodę z opadów możemy użyć jej do nawadniania roślin, mycia auta a nawet spłukiwania toalety. Specjalne instalacje tego rodzaju są spotykane między innymi w budownictwie autonomicznym. Opcja ta jest teraz dostępna dla masowego konsumenta.

Jeżeli będziemy podlewać rośliny za pomocą wody ze zbiorników na deszczówkę, możemy w skali roku naprawdę sporo zaoszczędzić. Odczują to portfele szczególnie tych osób, które hodują rośliny w większej ilości i posiadają rozległe ogrody. W takich przypadkach zamówienie zbiornika wydaje się bardzo rozsądne.

Działające zbiorniki nie generują żadnych dodatkowych kosztów, ponieważ magazynowanie wody odbywa się na bieżąco. W okresie intensywniejszych opadów w ciągu kilku godzin jesteśmy w stanie zachować wiele litrów wody, które następnie możemy zagospodarować zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. W polskich warunkach deszcz może się pojawiać przez większość miesięcy w roku, choć z obserwacji wynika, że zbiorniki napełniają się najszybciej w okresie letnim oraz jesiennym. Każdy litr wody deszczowej zgromadzony i użyty na przykład w ogrodzie oznacza realną oszczędność dla domowego budżetu, a tego nie da się zignorować.

Nie tylko standard

Konsumenci mają dziś rozmaite preferencje i nie zawsze są zadowoleni z rozwiązań standardowych. Podstawowa wersja pojemników na wodę deszczową nie jest specjalnie atrakcyjna pod względem estetycznym. Należy jednak zaznaczyć, że nasi fachowcy osadzają je w gruncie, maksymalnie ograniczając ich widoczność i oszczędzając dostępną przestrzeń wokół domu. Czasami jednak pojawia się potrzeba połączenia walorów estetycznych ze względami praktycznymi. W takiej sytuacji interesującą opcją jest sięgnięcie po ozdobny pojemnik na deszczówkę.

BamarTech jest przedsiębiorstwem działającym prężnie i odpowiadającym na zapotrzebowanie Klientów. To wyjaśnia, dlaczego w naszej ofercie znalazł się rozbudowany katalog ozdobnych zbiorników na wodę deszczową. Różnorodna forma oraz kolorystyka sprawiają, że każdy jest w stanie znaleźć model odpowiadający potrzebom. Świetna prezencja to tylko jeden atut takiego modułu. W stu procentach spełnia on swoje zadania związane z magazynowaniem wody opadowej. Ponieważ zbiornik taki ma charakter wolnostojący, w każdej chwili można uzyskać dostęp do jego zawartości. Wiemy, że nasi Klienci mają różne możliwości metrażowe oraz przede wszystkim odmienne wymagania. Jako elastyczna marka dostarczamy zbiorniki na deszczówkę o różnych pojemnościach.