Strefa instalatora

Serwis i naprawa przydomowych oczyszczalni ścieków

Posiadasz w swoim gospodarstwie przydomową oczyszczalnię ścieków? Pomimo tego, że są one zazwyczaj niezawodne, to jednak i je może czasem spotkać mała usterka. Na szczęście dla profesjonalistów z firmy BamarTech serwis przydomowych oczyszczalni ścieków nie stanowi najmniejszego problemu. Co jednak może zepsuć się w takiej przydomowej oczyszczalni ścieków? Jak poradzić sobie z jej naprawą? O serwisie i możliwych problemach dowiesz się, czytając przygotowany przez nas artykuł.

Problemy z przydomową oczyszczalnią ścieków – czyli co może być nie tak?

Większość nieprawidłowości w działaniu całego obiektu, bierze się w głównej mierze z nieprawidłowej eksploatacji. Jednym z problemów może być na przykład nieprzyjemny zapach, który będzie unosił się ze zbiorników, jakie służą do oczyszczania ścieków. Bierze się to z zaburzenia pracy kultur bakterii, które odpowiadają za rozkładanie poszczególnych odpadów. Niekiedy w zbiornikach nie zachodzi także proces filtracji bądź efektywność działania przydomowej oczyszczalni ścieków jest mocno ograniczona.

Czynniki wpływające na poprawne lub niepoprawne działanie przydomowych oczyszczalni ścieków

O jednym z nich już wspominaliśmy. Jest to nieprawidłowa eksploatacja POŚ. Może to prowadzić do licznych usterek i problemów, które koniecznie trzeba poddać serwisowi. Warto także pamiętać, że jest to zestaw w pełni zautomatyzowanych urządzeń, które warto konserwować, tak aby proces oczyszczania przebiegał w pełni sprawnie i bez uszczerbku zarówno na “zdrowiu” układu, jak i Twoim budżecie. Jednym z czynników, jaki może powodować problem w działaniu POŚ jest niewłaściwy montaż poszczególnych elementów całej instalacji. Z BamarTech nie masz się jednak o co martwić – w pełni profesjonalnie wybudujemy obiekt, dbając o każdy najmniejszy szczegół całego systemu.

Samodzielny serwis oczyszczalni przydomowych – kiedy poradzimy sobie z naprawą sami?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej w artykule, niekiedy POŚ może dotknąć problem natury braku odpowiedniej ilości kultur tych dobrych bakterii. Na szczęście można dokupić specjalnego rodzaju aktywatory i preparaty, które szybko sobie poradzą z tego rodzaju usterką.

Podobnie sprawa ma się udrożnieniem rur odpływowych ścieków. Z serwisem tej usterki możemy poradzić sobie także sami poprzez wrzucenie do toalety specjalnej tabletki, która rozłoży zalegające w rurach zanieczyszczenia.

Dobrym sposobem na organoleptyczną ocenę funkcjonowania oczyszczalni biologicznej jest przeprowadzenie próby sedymentacyjnej, która pozwala ocenić wstępnie jakość ścieków oczyszczonych oraz kondycję i ilość osadu czynnego.
Serwisanci Bamar Tech są wyposażeni w szereg specjalistycznych urządzeń np. do pomiaru ph, badania poziomu natlenienia ścieków. Bardzo przydatnym urządzeniem jest zadymiarka, która pozwala wykrywać nieszczelności w przewodach oraz problemy z odpowietrzeniami układów kanalizacyjnych.
Często przydaje się również kamera która pozwala przyjrzeć się niektórym problemom z bliska.

Serwis oczyszczalni ścieków przydomowych – kiedy sprawdzą się fachowcy z BamarTech?

Niewłaściwe funkcjonowanie POŚ może niekiedy być bardziej rozległe i wiązać się z nieprawidłowym działaniem urządzeń. Może być także konieczna wymiana rur, zbiornika i jeszcze wiele innych działań. W takim wypadku dobrym pomysłem jest kontakt z BamarTech – nasi fachowcy z chęcią pomogą w serwisie posiadanego przez Ciebie POŚ.