Strefa instalatora

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowymi oczyszczalniami ścieków nazywamy dwa typy urządzeń – biologiczne i drenażowe. Funkcją obu jest asenizacja ścieków bytowych. Przydomowe oczyszczalnie ścieków obsługują do 50 RLM. W naszym serwisie znajdą Państwo wiele modeli oczyszczalni biologicznych i drenażowych znanych marek. Proponowane urządzenia różnią się nie tylko ceną i rozmiarem, ale również wytrzymałością i techniką doczyszczania.

W obu typach oczyszczalni pierwszy etap to filtracja w osadniku wstępnym. Różnice są lepiej widoczne w drugiej fazie oczyszczania. Biologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków są wyposażone w zespół urządzeń, które usuwają ciała stałe, zawiesiny, koloidy i substancje organiczne, które mogą ulec procesowi naturalnego rozkładu. Kluczową rolę pełnią tu mikroorganizmy żywiące się zanieczyszczeniami. Ścieki w urządzeniach tego typu są doczyszczane minimum do 90%, co pozytywnie wpływa na trwałość systemu rozsączania.

Natomiast drenażowe przydomowe oczyszczalnie ścieków w drugim etapie bazują na doczyszczaniu tlenowym w postaci drenażu rozsączającego. W nieprzyjaznej glebie, tę rolę może pełnić filtr piaskowy pionowy, złoże biologiczne lub kopiec filtracyjny. Ścieki są rozkładane w procesie biologicznego utleniania na kilku warstwach filtrów. W oczyszczaniu udział biorą mikroorganizmy występujące naturalnie w środowisku.

Z jednej strony z instalacją przydomowej oczyszczalni ścieków wiążą się koszty, z drugiej strony – zakup zwraca się nawet w przeciągu dwóch lat. W większości wypadków trzeba wydać kilkanaście tysięcy złotych, ale oszczędności będą widoczne już po pierwszym roku. Instalując oferowane przez nas urządzenia zaoszczędzasz na rachunkach za prąd i wywóz ścieków.

W Bamar Tech znajdziesz wysokiej jakości urządzenia pochodzące od cenionych w branży producentów. Dbamy o satysfakcję naszych klientów, a do składania zamówień zachęcamy właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych. Nasze oczyszczalnie ścieków to oferta skierowana również do placówek gastronomicznych, zajazdów, hoteli i gospodarstw agroturystycznych. Obok typowych urządzeń przydomowych oferujemy także urządzenia do 500 RLM.

Możesz na nas liczyć również wtedy, gdy Twoja przydomowa oczyszczalnia ścieków zepsuje się lub drenaż zostanie zamulony. Zajmujemy się naprawą i przebudową urządzeń, które przestały prawidłowo funkcjonować. Zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy mają problem z zepsutym urządzeń lub planują instalację nowego systemu i chcą poznać więcej szczegółów.