Strefa instalatora

Jakie biopreparaty do oczyszczalni ścieków?

Każde rozwiązanie będące alternatywą dla kanalizacji musi spełniać pewne wymogi. Przede wszystkim jako inwestorzy musimy wiedzieć, że magazynowanie ścieków jest procesem mającym swój wymiar biologiczny i zdrowotny. Nawet najprostsze szambo nie jest jedynie zbiornikiem, w którym składowane są nieczystości aż do ich odbioru przez specjalistyczną firmę. Przez cały okres przebywania ścieków w szambie zachodzą w nim rozliczne biologiczne procesy, mające czasami nieprzyjemne konsekwencje w postaci nieznośnego fetoru. I na to są jednak sposoby. Trzeba jedynie sięgnąć po odpowiednie biopreparaty.

Starannie wyselekcjonowane szczepy bakterii aplikowane do szamb pozwolą na ograniczenie nieprzyjemnego zapachu oraz powstrzymanie niektórych procesów zachodzących w zbiorniku. Z punktu widzenia codziennej eksploatacji jest to sprawa dość istotna. Nie dotyczy to jednak wyłącznie szamb. Również przydomowe oczyszczalnie ścieków nie mogłyby funkcjonować prawidłowo bez zastosowania specjalnie dobieranych biopreparatów. Firma BamarTech posiada niezbędną wiedzę, którą przekazuje swoim Klientom, więc nikt nie będzie miał problemu z dobraniem odpowiedniej mieszanki bakterii do swojej instalacji.

Walory biopreparatów

Co się stanie, gdyby zostawić oczyszczalnię przydomową „samą sobie” i nie aplikować do niej biopreparatów? Konsekwencje nie będą mile widziane. Tak naprawdę cała instalacja nie będzie w tym momencie spełniać swojego zadania w należyty sposób, ponieważ zarówno w oczyszczalniach drenażowych, jak też biologicznych procesy z udziałem bakterii są ogromnie ważne. Prawidłowo rozmnożone i odżywione bakterie przyczyniają się do oddzielania płynów od osadów – proces ten usprawnia działanie oczyszczalni i niweluje ilość szkodliwych dla zdrowia związków.

Szacuje się, że dzięki stosowaniu biopreparatów udaje się aż o 90 procent ograniczyć liczbę potencjalnie niebezpiecznych toksyn oraz wirusów w porównaniu ze ściekami, w których nie znalazły się takie specyfiki. Biorąc pod uwagę niską cenę takich mieszanek, zaniechanie ich stosowania można uznać za wyjątkowo nierozsądne, ale przede wszystkim nielogiczne. Jeśli bowiem ktoś zdecydował się na oczyszczalnię przydomową, to w naturalny sposób powinien dołożyć starań, aby pracowała ona jak najlepiej. Warto więc potraktować je jako konieczność, a nie opcję. Doświadczeni specjaliści nie mają w tym względzie żadnych wątpliwości.

Musi pojawić się pytanie, jaki biopreparat będzie tym właściwym? Który z nich zapewni odpowiednią pracę oczyszczalni? Na rynku dostępne są różne rozwiązania, jednak nie należy sięgać po nie w sposób losowy. Nasi specjaliści świetnie wiedzą, które środki są najlepszymi z punktu widzenia oczyszczalni, jakie wykonujemy dla Klientów. Radzimy zatem, by polegać na naszych sugestiach i aplikować dokładnie te mieszanki bakterii, jakie rekomendujemy. Uda się w ten sposób uniknąć ewentualnych komplikacji, na jakie nikt z Państwa nie chce sobie pozwolić.

Przezwyciężyć niemiłe zapachy

Właściwie dobierane biopreparaty czynią oczyszczalnie przydomowe wydajniejszymi i sprawiają, że cały proces puryfikacji ścieków zachodzi sprawnie i nie sprawia problemów – także tych przyziemnych. Podobnie jak w przypadku szamb, tak i tu procesy mikrobiologiczne mogą generować nieprzyjemne zapachy, które w okresie podwyższonej temperatury mogą być odczuwalnie jeszcze intensywniej. Bakterie powodują, że woń staje się mniej wyrazista, co z punktu widzenia jakości życia mieszkańców ma bardzo duże znaczenie.

Firma BamarTech od zawsze stawia na kompleksowość swojej oferty, dlatego nie tylko polecamy swoim Klientom najlepsze z ich punktu widzenia biopreparaty. Prowadzimy również ich sprzedaż, zachęcamy więc do zapoznania się z propozycjami w tym zakresie. Obejmuje ona preparaty startowe dla złoży biologicznych (startery), nowoczesne saszetki rozpuszczalne, a także startery dedykowane oczyszczalniom wykonanym w technologii drenażowej. Stała dostępność oraz niska cena połączone ze świetną wydajnością czynią z nich rozwiązania godne zakupu.