Strefa instalatora

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – Jelenia Góra

Inwestorzy, którzy decydują się na budowę domów jednorodzinnych na działkach nieposiadających przyłącza kanalizacyjnego, stoją przed wyborem metody odprowadzania zanieczyszczeń bytowych. Przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna lub drenażowa oraz szambo ekologiczne to jedne z najlepszych rozwiązań pod wieloma względami. Firma BamarTech zajmuje się kompleksowo budową tych instalacji, świadcząc usługi na terenie Jeleniej Góry oraz okolicznych miejscowości. Sprawdź, co zyskasz, decydując się na taki model utylizacji nieczystości!

Oczyszczalnie BioSolid – jak działają?

Oferujemy różne sposoby gospodarki zanieczyszczeniami bytowymi. Biologiczna oczyszczalnia składa się z trzech zbiorników umiejscowionych w ziemi, a wszystkie etapy puryfikacji odbywają się w środku urządzenia. W przypadku metody drenażowej w proces neutralizowania ścieków zaangażowany jest także grunt, stąd do jej instalacji konieczne jest spełnienie specyficznych warunków. Szambo ekologiczne składa się natomiast z osadnika gnilnego oraz drenażu rozsączającego

Jakie są zalety przydomowej oczyszczalni biologicznej?

Efektem puryfikacji ścieków jest pozbycie się zanieczyszczeń nawet w 98%. Tak otrzymana woda może zostać powtórnie wykorzystana w ogrodzie, na przykład do podlewania roślin czy prac gospodarskich. Ten model utylizacji jest więc zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny. Pozwala zaoszczędzić pieniądze na częstej wywózce nieczystości z szamba oraz umożliwia powtórne wykorzystanie wody, dbając tym samym o środowisko.

Na uwagę zasługuje także fakt, że prawidłowo zainstalowana przydomowa oczyszczalnia ścieków, w przeciwieństwie do tradycyjnego szamba, nie generuje przykrych zapachów. Cała utylizacja zanieczyszczeń bytowych jest bezwonna. Zapewnia to komfort domownikom oraz nie wyklucza fragmentu działki z użytkowania.

Kolejną zaletą proponowanych rozwiązań jest duża elastyczność względem warunków glebowych na działce. W BamarTech pomagamy w spełnieniu wszelkich wymogów formalnych, a doświadczenie i szeroka wiedza pozwalają na wybór rozwiązania najlepiej dopasowanego do indywidualnej sytuacji Klienta, czy to w przypadku instalacji ekologicznego szamba, czy przydomowej oczyszczalni ścieków biologicznej lub drenażowej.

Jak wygląda budowa systemu Bio Solid?

Działamy na terenie województwa dolnośląskiego, zaopatrując domy w nowoczesne, wydajne i przyjazne środowisku rozwiązania takie jak ekologiczne szamba i przydomowe oczyszczalnie. Oferowane przez nas systemy Bio Solid to inwestycja, które szybko przynoszą zwrot z uwagi na niskie koszty eksploatacyjne.

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków rozpoczyna się od wyboru zbiorników o odpowiednich parametrach. Pod rozważanie należy wziąć kilka czynników, między innymi:

  • liczbę domowników na stałe przebywających w gospodarstwie domowym,
  • rodzaj gruntu i poziom wody gruntowej,
  • głębokość wyjścia odpływu kanalizacyjnego z budynku,
  • powierzchnię i kształt działki, odległość budynku od dróg i granic,
  • położenie ewentualnej studni głębinowej.

Jako specjaliści w branży ekologicznych, nowoczesnych metod utylizacji ścieków, służymy Klientom profesjonalnym wsparciem merytorycznym. Dbamy o wszystkie kwestie związane z warunkami terytorialnymi, a także wyręczamy Inwestora z konieczności dopełniania formalności w odpowiednim Starostwie Powiatowym.

Sam montaż ekologicznego szamba czy przydomowej oczyszczalni przebiega sprawnie i zazwyczaj nie trwa dłużej niż kilkanaście godzin. Posiadamy niezbędny, profesjonalny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić instalację w sposób gwarantujący prawidłową pracę systemu Bio Solid.

Ekologiczne szambo i przydomowe oczyszczalnie ścieków – Jelenia Góra i okolice

Zaufaj profesjonalistom z zakresu zaawansowanych rozwiązań utylizacji zanieczyszczeń bytowych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące projektu i montażu przydomowej oczyszczalni ścieków Bio Solid. Zapraszamy do kontaktu mieszkańców Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości w celu uzyskania oferty cenowej wraz z dostępnością najbliższych terminów budowy nowoczesnego, ekologicznego i wydajnego systemu gospodarki nieczystościami.