Strefa instalatora

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – Grodzisk Wielkopolski

Nasza firma już od długiego czasu zajmuje się budową różnego rodzaju instalacji, które znajdują swoje zastosowanie w bardzo wielu obszarach. W ramach prowadzonych działań oferujemy między innymi przepompownie oraz zestawy ogrodowe na deszczówkę. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem Klientów naszej firmy cieszą się również przydomowe oczyszczalnie ścieków. W Grodzisku Wielkopolskim przeprowadziliśmy już szereg inwestycji polegających na budowie tego typu instalacji. Charakteryzują się one bardzo skutecznym działaniem, dlatego nic dziwnego, że w ostatnim czasie cieszą się tak dużym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych.

Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to specjalnie zaprojektowana i wykonana instalacja, której zadaniem jest neutralizowanie odprowadzanych nieczystości. Dzieje się to za sprawą specjalnych procesów biologicznych. Zazwyczaj tego typu instalacje są wykonywane na obszarach, w których rzadkie zagęszczenie budynków oraz uwarunkowania gruntowe sprawiają, że budowa systemu kanalizacji jest nieopłacalna lub nawet niemożliwa. Poszczególne gospodarstwa domowe muszą więc korzystać z innych rozwiązań. Zdarzają się jednak sytuacje i niektóre instalacje to umożliwiają, aby jedna oczyszczalnia ścieków obsługiwała kilka gospodarstw domowych. Pamiętać jednak należy, że nie zawsze będzie to możliwe. Wewnątrz instalacji przeprowadzane są procesy biologiczne, które rozkładają ścieki bytowe na proste i nieszkodliwe dla środowiska naturalnego związki mineralne.

Dlaczego warto zdecydować się na przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim pozwala na neutralizację odprowadzanych z budynku nieczystości, co ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko. To oczywiście nie jedyny walor tego typu instalacji. Warto wspomnieć, że budowa tego systemu zajmuje zazwyczaj od 1 do 2 dni roboczych.

Na uwagę w tym miejscu zasługuje również aspekt finansowy. Sama budowa przydomowej oczyszczalni ścieków kosztuje co prawda więcej niż wykonanie tradycyjnego szamba, jednak koszty te mogą się w bardzo krótkim czasie zwrócić. Wpływ na koszty eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków ma przede wszystkim częstotliwość wywozów nieczystości. W odróżnieniu od tradycyjnego szamba, które należy wywozić 1 lub nawet 2 razu w miesiącu, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań biologicznych sprawia, że wywóz nieczystości jest konieczny mniej więcej raz na rok. Nikogo nie trzeba więc przekonywać, jak ogromne oszczędności finansowe niesie za sobą korzystanie z przydomowych oczyszczalni ścieków. Warto w tym miejscu również podkreślić dużą wygodę codziennego korzystania z tego typu instalacji.

Jak wybudować własną przydomową oczyszczalnię ścieków?

Bardzo ważną informacją jest fakt, że instalacje o wydajności nieprzekraczającej 7,5 m sześciennych na dobę nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia wykonania robót budowlanych. Do dokumentu należy dołączyć między innymi mapę sytuacyjno-wysokościową oraz szkice urządzeń podlegających zgłoszeniu.

Po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów można przejść do przeprowadzenia rzeczywistej realizacji. Po pierwsze konieczne jest podłączenie się do instalacji kanalizacyjnej budynku. W dalszej kolejności należy wybrać najodpowiedniejsze miejsce na zbiornik przydomowej oczyszczalni ścieków. Pamiętać w tym miejscu należy o odpowiednim spadku. Każdy kolejny metr rury powinien być bowiem umieszczony o około 1,5 – 2 centymetry głębiej. Dzięki takiemu spadkowi bardzo mocno ogranicza się ryzyko zatkania całej instalacji

Ostatnim etapem jest wykonanie odpowiedniego odprowadzenia ścieków.

Sprawdź, co oferujemy

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami i sprzętami, które powodują, że prowadzone realizacje mogą być wykonane w szybki sposób, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.