Jak działa oczyszczalnia drenażowa?

W przydomowych oczyszczalniach proces oczyszczania dzieli się na dwa etapy:

  • podczyszczania beztlenowego realizowanego w osadniku gnilnym (i ewent. separatorze tłuszczów), gdzie zachodzą procesy separacji i dekantacji ścieków oraz fermentacji osadu z udziałem bakterii beztlenowych, prowadzącej do upłynnienia osadu.
  • doczyszczania tlenowego wykonywanego jako drenaż rozsączający, a w trudniejszych warunkach gruntowo-wodnych, jako filtr piaskowy pionowy, kopiec filtracyjny lub złoże biologiczne. Na tym etapie ścieki, przepływając przez specjalnie utworzone warstwy filtracyjne, ulegają rozkładowi w procesach biologicznego utlenienia. Proces zachodzi przy udziale mikroorganizmów bytujących w środowisku naturalnym.

Oczyszczalnia drenażowa składa się z osadnika gnilnego oraz układu doczyszczająco – rozsączającego.

Osadnik gnilny jest podstawowym urządzeniem występującym we wszystkich układach technologicznych, w których realizowany jest pierwszy stopień oczyszczania (czyli tzw. podczyszczanie beztlenowe). Następuje w nim wstępne oczyszczenie ścieków. Zanieczyszczenia cięższe od wody opadają na dno (sedymentują) i ulegają rozkładowi w procesie fermentacji beztlenowej, lżejsze wypływają na powierzchnię i tworzą kożuch (flotują). W wyniku zachodzących procesów usuwane są ze ścieków przede wszystkim zanieczyszczenia pływające i zawiesiny, jak również związki organiczne.

Drenaż rozsączający to układ podziemnych perforowanych rur drenarskich (drenów) wprowadzających do gruntu ścieki wstępnie oczyszczone w osadniku gnilnym. Ścieki, przepływające przez kolejne warstwy filtracyjne żwiru i piachu (ułożone pod drenami), ulegają rozkładowi w procesach biologicznego utlenienia, przy udziale mikroorganizmów.

Przydomowe oczyszczalnie drenażowe – skuteczny sposób na pozbycie się ścieków

Oczyszczalnie drenażowe są stosunkowo tanie w porównaniu do innych, alternatywnych rozwiązań. W Bramar Tech oferujemy najwyższej jakości przydomowe oczyszczalnie ścieków. Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników, zdobyte podczas codziennej pracy, oraz rozległa wiedza techniczna pozwoliły nam stworzyć niezawodne i bardzo wydajne oczyszczalnie biologiczne. Naszym klientom oferujemy również wysokiej klasy oczyszczalnie drenażowe, które działają w nieinwazyjny dla środowiska naturalnego sposób. Klienci wybierający produkty od Bamar Tech otrzymują gwarancję wysokiej jakości produktów. Zostały one stworzone przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii. Charakteryzują się także solidnym, ekologicznym wykonaniem i zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.

Oczyszczalnie drenażowe dostosowane do potrzeb każdego gospodarstwa domowego

Oczyszczalnie drenażowe wykorzystywane są przede wszystkim w gospodarstwach domowych, do których nie dociera publiczny system kanalizacyjny. Bamar Tech oferuje przydomowe oczyszczalnie ścieków, które są skrojone na miarę – dostosowane do możliwości oraz potrzeb budynków oraz ich mieszkańców. W ofercie znaleźć można oczyszczalnie drenażowe przeznaczone zarówno dla niewielkich gospodarstw, w których mieszkają 2-3 osoby, jak i średnich domostw, zamieszkiwanych przez 3-5 lub 6-8 osób, a także duże oczyszczalnie drenażowe, oczyszczające ścieki pochodzące z budynków zamieszkałych przez ponad 8 osób. W Bamar Tech można zatem liczyć na kompleksowe rozwiązania. Eksperci pracujący w firmie dodatkowo wspierają klientów podczas całego procesu dokonywania zamówienia. Istnieje również możliwość wykonania indywidualnego projektu, jeśli wymagają tego warunki terenowe oraz gruntowe.

Oczyszczalnie drenażowe – szybki i bezproblemowy montaż

Oczyszczalnie drenażowe, aby działały sprawnie oraz w jak najbardziej wydajny sposób, muszą zostać odpowiednio osadzone i zmontowane. W Bamar Tech oferujemy profesjonalny montaż, który wykonany zostanie przez fachowców doskonale znających warunki wodno-gruntowe danej okolicy, a także specyfikę instalowanego urządzenia. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, że przydomowa oczyszczalnia będzie działała bez zarzutu. Skorzystanie z oferty montażu pozwala również zaoszczędzić czas. Oczyszczalnie drenażowe dostarczamy pod wskazany adres, gwarantujemy także sprawny montaż i szybkie oddanie oczyszczalni do użytku domownikom.

Osadnik gnilny

Wszystkie oczyszczalnie drenażowe, które znajdują się w ofercie naszej firmy, Bamar Tech, posiadają dobrej jakości osadnik gnilny. Jest to bardzo ważny element, który odpowiada za pierwszy etap czyszczenia ścieku. Zanieczyszczona woda przetrzymywana jest w nim przez co najmniej 3 dni. Ważne żeby był on optymalnie dobrany do rozmiarów oczyszczalni oraz dostosowany do ilości osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. Efektywnie funkcjonujące oczyszczalnie drenażowe pozwalają na długotrwałe korzystanie z osadnika bez potrzeby częstego usuwania z niego nagromadzonych osadów. Mimo znakomitej wydajności, osadnik gnilny, należy poddawać odpowiedniej konserwacji, średnio co 1-2 lata.

Drenaż rozsączający

Kolejnym ważnym elementem, który posiadają oczyszczalnie drenażowe jest drenaż rozsączający. Niezwykle istotne jest, aby ścieki dopływały do niego w niewielkich ilościach. Nie bez znaczenia jest również optymalne dobranie i zamontowanie warstw filtracyjnych. Długość drenażu rozsączającego musi również zostać dostosowana do ilości ścieków – a więc wielkości gospodarstwa – a także warunków wodno-gruntowych i przepuszczalności oczyszczonej wody. Decydując się na skorzystanie z produktów i usług Bamar Techu zyskuje się pewność, że zarówno osadnik gnilny, jak i drenaż rozsączający będą właściwie zoptymalizowane, kompatybilne oraz efektywne i bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Oczyszczalnie drenażowe – serwis

Na ofertę przedsiębiorstwa Bamar Tech składa się również w pełni specjalistyczny serwis. Dobroczynnie wpływa on na oczyszczalnie drenażowe i ich wydajne funkcjonowanie. Pozostawia urządzenie w dobrej kondycji oraz pozwala im pracować przez długi czas. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!