Avatar
Mit:

Żeby założyć przydomową oczyszczalnię trzeba spędzić kilka miesięcy na załatwianiu spraw w urzędach

Fakt:

Założenie przydomowej oczyszczalni nie musi wiązać się z ogromem papierkowej roboty. Wystarczy jedynie kilka pozwoleń, w których uzyskaniu chętnie pomożemy.

-Marcin Wolnik, właściciel BamarTech

Avatar
Mit:

Wodą z oczyszczalni biologicznej można podlewać ogródek

Fakt:

Ścieki oczyszczone z prawidłowo działającej oczyszczalni biologicznej bardzo często są doskonale oczyszczone. Z wyglądu i zapachu wydają się nieszkodliwe dla otoczenia. W rzeczywistości ich jakość można określić po szczegółowych analizach. Podchodząc do sprawy zdroworozsądkowo należy pamiętać że są to ścieki oczyszczone pochodzące od ludzi i często mogą zawierać różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje chorobotwórcze. Kolejną istotną rzeczą jest fakt że są to urządzenia mechaniczne - które z rożnych przyczyn w danym momencie mogą nie działać prawidłowo. Podsumowując ścieki oczyszczone można z powodzeniem bezpiecznie wykorzystywać rozsączając je podpowierzchniowo np. jako nawadnianie liniowe pod tuje . Bezpośrednie podlewanie np. trawników czy ogródków jest nie wskazane i niesie za sobą spore ryzyko.

-Marcin Wolnik, właściciel BamarTech

 
Ekologiczne oczyszczalnie ścieków Gostyń / Przydomowe oczyszczalnie ścieków Zielona Góra / Przydomowe oczyszczalnie ścieków Nowy Tomyśl